Dünyada sosyal medya platformu denilince akla ilk gelen Facebook çöktü mü? Son zamanlarda sık sık karşılaştığımız bir durum haline gelen  Facebook, instagram ve whatsapp uygulamaları bağlantı sorunu ( hesaba giriş yapamama, görsel içerik paylaşımı yapamama ve ana sayfada gezememe) kullanıcılarını tedirgin etmeye başladı.

Facebook uygulamasında yaşanan kesinti internet üzerinden çalışan kesimin tüm sistemini bozdu.

Öğleden sonra uygulamada bir kopukluk yaşanmaya başlandı ve uygulama hata verdi. Facebook tarafından yapılan açıklamada “ İnternet kesintilerinin ve uygulama trafiğinin çoğalmasından dolayı böyle bir problem yaşandı. En kısa sürede bu problemi çözeceğiz. Özür dileriz…” diye açıklama yapıldı.

Açıklama, uygulama kullanıcılarının merakını giderse de herkesin aklında uygulamaların ne zaman kullanıma açılacağıydı. Yetkililer bu kesintilerin çözülmesi için çalışmaya devam etmektedir.  En kısa sürede üç farklı uygulama da yayına girecektir. Ancak yaşanan internet kesintilerinden ve uygulamalara giriş yapılamamasından dolayı, Facebook hisselerinde düşüş yaşadı.

Instagram akışım yenilenmiyor?

Facebook uygulamasının yanı sıra, Instagram uygulaması da akış yenilenemedi, mesajınız iletilemedi şeklinde hata vermektedir. Uzun bir süredir üç uygulamaya da ulaşılamaması kullanıcılar tarafından hoş karşılanmasa da onların elinden bir şey gelmemektedir. Uygulamaların çökmesinin sebebi internet kesiği ve uygulamalarda ki yoğunluk olarak belirtilmektedir. Yaklaşık 6 saatlik bağlantı kesintisi devam etmekte, henüz uygulamalara erişim sağlanılamadı.

Whatsapp uygulaması çöktü mü?

Mesajlaşmada dünyaca popüler sosyal medya aracı olan WhatsApp neden açılmıyor?

WhatsApp’ın açıklamasına göre uygulama bir çöküş yaşıyor. Saat 18:44’den beri açılmayan uygulama, gönderilen mesajları da iletmedi. Herkesin aklındaki soru ne zaman açılacağı. Bu durum hakkında henüz detaylı bir bilgilendirme yapılmadı. Tüm gözler Facebook yetkililerinin yapacağı açıklamada.

WhatApp’dan mesajlarınız iletilmedi diye bildirim geliyor?

Bu sorunun cevabı, WhatsApp’ın algoritmasında internet kesiği yaşandığı zaman uygulama kullanıcısına bunu hatırlatıyor. Altyapı hatası yaşandığı ve WhatsApp internete bağlanmadığı için bu bildirim otomatik düşmektedir.

WhatsApp’ın yanı sıra Facebook ve Instagram’da açılmıyor. Üç uygulamanın da alt yapısı tek bir yerde birleştiğinden kaynaklı olarak bu tarz çöküşlerde diğer uygulamalarda etkilenmektedir. Bu tarz durumlarda panik yapılmamalı ve güvenilir internet kaynaklarında araştırma yapılmalıdır.

Whatsapp mesajlarım gitmiyor neden?

İnternet altyapısından kaynaklı bir problem olduğundan dolayı, WhatsApp’ta karşı tarafa yazdığımız mesajlar gitmiyor, uygulamayı kullanamıyoruz. Dünya genelinde WhatsApp uygulamasını aktif kullanan 2 milyardan fazla insan uygulamaya erişememektedir. Mobil uygulamasını kullanamadığımız gibi web uygulamasını da kullanamamaktayız.

Mesajlaşmak için Instagram ve Facebook uygulamasını kullanalım derseniz, onlara da ulaşım sağlayamazsınız. Neden mi? Üç uygulamanın da platformları birbirlerinin altında ve birbirlerine bağlı her hangi bir sıkıntı da dakika aralıkları ile diğer uygulamalarda da kullanım kopukluğu gerçekleşmektedir.

Sorunun Global kaynaklı olduğu unutulmamalıdır.

 

Güncel Bilgileri

Kaçırma !

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Teklif Alın

Hemen 0549 517 05 49 arayın

Teklif Al